Brúsenie

Krok za krokom: Ako vybrúsiť drevenú podlahu

Renovácia drevenej podlahy môže vyzerať zložito, ale výsledok sa určite oplatí. Postupujte podľa našich podrobných pokynov a objavte krásu, ktorú skrývajú staré drevené podlahy.
Zoznam pomôcok:
SkrutkovačDrevené kliny pre odstránenie podlahových líšt 
Kladivo 
Vysávač 
Špachtle z nerezovej ocele k aplikácii tmelu 
Okrajová brúska Bona Edge 
Valcová brúska Bona FlexiDrum 
Brusivo zrnistosti P40, P60 a P100 
Škrabka na farbu
Príprava
Odstráňte podlahové lišty a starostlivo prekontrolujte, či niekde nevyčnievajú klinčeky. V takom prípade použite kladivo a snažte sa ich odstrániť. Uistite sa, či nikde nie sú voľné parkety av prípade potreby je prilepte. Potom podlahu vysajte vysávačom.

Brúsenie

Bežné parkety
Odporúčajú sa tri kroky brúsenie: 
– Začína sa hrubým brúsením so zrnitosťou brusiva P40 
– Pokračuje sa zrnitosťou brusiva P60 
– Záverečné brúsenie je jemné so zrnitosťou brusiva P100
Veľmi opotrebované a pevné podlahy
Pre podlahy, ktoré sú nerovné alebo farbené, so zvyškami lepidla alebo koberce prilepené k povrchu, použite brusivo so zrnitosťou P16 alebo P24 ešte pred začiatkom brúsenie.
1. Nastavte brúsku a pripevnite prachový vak pevne tak, aby prach neunikal. Zapnite brúsku a nechajte chvíľu motor bežať, kým sa vrece nenaplnia vzduchom (cca 10 sekúnd).2. Pomaly sa pohybujte dopredu a spustí brúsiaci valec. Pokračujte vpred kým sa takmer dostanete k stene, zdvihnite páčku smerom nahor tak, aby sa valec nedotýkal podlahy. Pokračujte rovnakým spôsobom späť a opatrne uvoľnite brúsiaci valec počas práce.

3. Posuňte stroj o 15 cm doprava a vytvorte nový brus, ktorý mierne prekrýva predchádzajúci pruh.

4. Použite okrajovú brúsku Bona Edge na brúsenie pozdĺž steny pomocou krúživých pohybov zľava doprava.

5. Opakujte brúsny proces ešte raz pomocou brusivá so zrnitosťou P60. Potom na finálne brúsenie použite brusivo so zrnitosťou P100.

6. Pre rohy miestnosti môžete použiť škrabku alebo podlahu obrúste ručne.

 

Pokyny pre brúsenie

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov postupujte podľa pokynov pre každý brúsny krok. Začínajte brúsiť pod uhlom 45 ° na vyrovnanie povrchu a potom zakončite brúsenie v smere vlákien dreva. Uistite sa, že všetky staré nedokonalosti boli odstránené.

 

Akonáhle je povrch zbrúsený, opatrne vysávajte podlahu i všade tam, kde by sa mohol usadiť prach.

Pravidelná údržba pre krásne drevené podlahy
Po vybrúsení podlahy treba povrchovej úpravy, aby si podlaha zachovala svoju krásu. Bona ponúka laky a oleje na zachovanie prirodzeného vzhľadu dreva s dlhotrvajúcim výsledkom. 
Vyberte si podľa svojich potrieb a požiadaviek na odolnosť proti opotrebeniu. 
Bona taktiež ponúka celú paletu farieb rôznych odtieňov pre špičkové a profesionálne výsledky. Bona prispieva aj k zlepšeniu životného prostredia a ponúka produkty s nízkymi emisiami k zlepšeniu kvality vzduchu v interiéri.

 

Brúsenie nebolo nikdy jednoduchšie

Brúsenie môže byť príjemnou záležitosťou. Požičanie profesionálne brúsky je jednoduché, opýtajte sa svojho miestneho predajcu alebo tam, kde ste si zakúpili produkty Bona.

Google+