Morenie

Natieranie

Krok za krokom: ako nafarbiť drevenú podlahu

Renovácia drevenej podlahy môže vyzerať zložito, ale výsledok sa určite oplatí. Postupujte podľa našich podrobných pokynov a objavte krásu, ktorú skrývajú staré drevené podlahy.
Zoznam pomôcok:
– Valček s jemným krátkym vlasom 
– Predlžovacia tyč 
– Malý štetec 
– Brúsny papier so zrnitosťou P150 
– Vysávač 
– navlhčenou látkou, ktorá nepúšťa vlákna 
– Rukavice, okuliare, jednorázové návleky na topánky
Prípravy
Kľúčom k dokonalému povrchu je starostlivo pripravená, vybrúsená podlaha. Podlahu vybrúste až na holé drevo. Po dokonalom vybrúsenie vysajte povrch a všetky miesta, na ktorých by sa mohol nahromadiť prach. Lak nanášajte pri bežnej izbovej teplote 18-25 ° C. Zatiahnite závesy, aby slnko nesvietilo priamo na podlahu.
Tmelenie škár
Ak chcete opraviť praskliny alebo vyplniť škáry v podlahe, použite zmes jemného brúsneho prachu a tmelu Bona Wood Filler Mix. Najvhodnejšie prach vytvorí okrajová brúska. Na veľmi široké škáry použite tmel Bona Wood Mastic.
Nanášanie laku a farby
Holé drevo 
Premiešajte obsah nádoby. Pred použitím vyčkajte 5-10 minút, než z prípravku vyprchajú vzduchové bubliny. Poznámka: Prvý vrstvou, ktorá sa nanáša na holé drevo, je Bona Základné lak na parkety . Základný lak nanášajte v úsekoch a bez prerušovania. Naplánujte si lakovanie tak, aby ste po dokončení práce mohli z miestnosti odísť.
1. Základný lak na parkety nanášajte od okrajov k opačnému koncu miestnosti. Použite valček alebo štetec. Nenatierajte všetky okraje naraz! 
2. Ponorte valček do nádoby so základným lakom a rovnomerne ho rozotrite po prvom úseku podlahy po smere vlákien dreva. Valček zdvíhajte a pokladajte opatrne. 
3. Opakujte kroky 1-2. Jednotlivé úseky prekrývajte, aby vznikol hladký prechod. Opakujte postup, kým nenalakujete celý povrch. Náter nechajte 2-3 hodiny schnúť. 
4. Podlahu jemne zbrúste brúsnym papierom so zrnitosťou P150. 
5. Vysajte podlahu alebo ju ľahko vytrite navlhčenou látkou. 
6. Naneste 2 vrstvy prípravku Bona Farba na parkety rovnakým spôsobom ako u Bona Základného laku na parkety a nechajte povrch schnúť najlepšie cez noc.
Skôr nalakované / nafarbené povrchy
Skôr nalakované / nafarbené povrchy možno natrieť priamo farbou. Pred začatím práce je však nevyhnutné vyskúšať dostatočnú priľnavosť. Vyčistite podlahu a na niekoľkých miestach ju ľahko vybrúste. Na vybrúsená miesta naneste lak. Po 24 hodinách povrch zľahka oškrabte mincí. Ak náter pevne drží na podlahe, adhézie je uspokojivá a môžete pokračovať v práci. Ak sa náter odlúpne, je nutné pred natieraním podlahu zbrúsiť až na holé drevo.
1. Podlahu dôkladne vyčistite prípravkom Bona Čistič na parkety. Podľa potreby opakujte. 
2. Povrch obrúste brúsnym papierom so zrnitosťou P120-150. Skontrolujte, či ste pri brúsení nevynechali žiadne časti podlahy. 
3. Odstráňte prach. 
4. Naneste jednu až dve vrstvy farby. Kedy bude podlaha pripravená na použitie?
Po poslednej aplikácii možno zvyčajne opatrne zaťažiť podlahu po cca 8 hodinách. Po 24 hodinách je možné na podlahu postaviť nábytok, ale s ťažkými predmetmi počkajte niekoľko dní. Po jednom týždni dosiahne povrchová úprava úplné tvrdosti a bude možné vrátiť koberce.
Pravidelná údržba
Nech je vaša podlaha stále krásna
Podlahu pravidelne čistite vysávačom, mäkkým zmetákom alebo bielou utierkou Bona dusting Pad. Povrch občas jemne nastriekajte Bona Čističom na parkety a vytrite do čista. Ak je potrebné osviežiť vzhľad podlahy, naneste vrstvu Bona Leštenky na parkety, aby ste obnovili krásu drevenej podlahy.
Google+