Olejovanie

krok za krokom / Olejovanie

Renovácia drevenej podlahy môže vyzerať zložito, ale výsledok sa určite oplatí. Postupujte podľa našich podrobných pokynov a objavte krásu, ktorú skrývajú staré drevené podlahy.

 

Čo potrebujete:

  • Gumová alebo nerezová stierka
  • Malý štetec
  • Navlhčená látka, ktorá nepúšťa vlákna
  • Rukavice a ochranné okuliare
  • Jednorazová obuv (návleky)
  • Plastový vak s vodou na vyhadzovanie mastných handier / papierov

Poskup krok za krokom

 

Vacuum the floorSanding

Krok 1: Príprava

Kľúčom k dokonalému povrchu je starostlivo pripravená, vybrúsená podlaha. Podlahu vybrúste až na holé drevo. Po dokonalom vybrúsenie vysajte povrch a všetky miesta, na ktorých by sa mohol nahromadiť prach. Lak nanášajte pri bežnej izbovej teplote 18-25 ° C. Zatiahnite závesy, aby slnko nesvietilo priamo na podlahu.

White Wash

Ak chcete dosiahnuť ešte belšie výsledok, než s bežným bielym pigmentovým olejom, použite Bona White Wash pred olejovaním. Bona White Wash je na vodnej báze a rýchloschnúci prípravok.

Tmelenie škár

Ak chcete opraviť čiže vyplniť škáry v podlahe, použite zmes vybrúseného prachu z predposledného brúsenia a ako spojivo zmes Bona Wood Filler Mix. Najvhodnejšie prach vytvorí okrajová brúska. Tento tmel je transparentný a pri zmiešaní s brúsnym prachom dosiahnete približne rovnakého odtieňa ako povrch 
dreva 
Pre veľmi veľké škáry použite Bona Wood Mastic.

Stir the oil

Krok 2: Nanášanie oleja

Pred použitím zamiešajte obsah nádoby.

Apply the oil Nanášajte olej systematicky a bez prerušovania. Plochy väčšie ako 30 m2 ošetrujte v úsekoch, NIE naraz.
Spread the oil Rozlejte olej po podlahe a nerezovou stierkou olej rozotrite do tenkej vrstvy. U okrajov av rohoch použite štetec.
Dry Počkajte 15 minút, až drevo nasiakne olejom. Nenechávajte kaluže oleja. Ak nie je povrch nasýtený, naneste na podlahu viac oleja v druhej vrstve.Po 10-15 minútach odstráňte všetok prebytočný olej látkou, ktorá nepúšťa vlákna. Zaistite dostatočné vetranie a nechajte povrch zaschnúť.

UPOZORNENIE: Hrozí nebezpečenstvo samovznietenia! Použité tkaniny a podobné vláknité materiály sa musia ihneď po použití vložiť do plastového vreca s vodou alebo do utesnené kovovej nádoby !

Kedy bude podlaha pripravená na použitie?

Po podlahe sa dá zvyčajne opatrne chodiť 24 hodín po aplikácii oleja. Po 48 hodinách je možné vrátiť nábytok, ale s kobercami počkajte jeden týždeň. Po týždni možno podlahu vytierať vlhkou mopom.

POZNÁMKA: Predčasná chôdza po podlahe môže viesť k znehodnoteniu podlahy. Akonáhle uvidíte, že je podlaha presýtená olejom, ihneď ho zotrite. Už zaschnutý olej rozpustite novým náterom oleja alebo ho ľahko prebrúste a následne na miesto aplikujte nový olej .

Krok 3: Pravidelná údržba

Pre denné čistenie metódou suchého stieranie podlahy ako napr vysávačom alebo Bona mopom a pomocou antistatické utierky Bona dusting Pad .

Maintenance
Bona Cleaner
Naolejované podlahy sa musia konzervovať. Na čistenie a konzerváciu povrchu používajte špeciálny prípravok, ako napr Bona Čistič na olejované podlahy . Nečistite povrch „univerzálnymi“ čistiacimi prostriedkami, ktoré odstraňujú prirodzenú mastnotu povrchu. Pri každodennej údržbe čistite povrch nasucho, teda napr vysávačom, mäkkým zmetákom alebo bielou prachovú utierkou Bona dusting Pad. Ak sa chcete vyhnúť zmatnenie a vyschnutí naolejovaných podláh, pravidelne nanášajte vrstvu Bona Osviežovače olejovaných podláh , aby ste zvýšili odolnosť podlahy proti vode a nečistotám. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, začnite údržbu skôr, než začne podlaha vyzerať sucho.1. Vyčistite podlahu Bona Čističom na olejované podlahy pomocou Bona mopu s Bona utierkou z mikrovlákien. 
2. Bona utierku z mikrovlákien navlhčite Bona osviežovač olejovaných podláh. 
3. Nastriekajte na podlahu Bona Osviežovač olejovaných podláh a zotrite utierkou. Naneste jednu rovnomernú vrstvu na celú podlahu. Nechajte aspoň 2 hodiny schnúť.
Google+